Love Wedding Repeat Sansürsüz 4K İndirExtraction Sansürsüz 4K İndirRecep İvedik 6 Sansürsüz 4K İndirBetonrausch - Rising High Sansürsüz 4K İndirYanlış Missy - The Wrong Missy Sansürsüz 4K İndirSuperman: Kızıl Evlat Sansürsüz 4K İndir
Ana Sayfa / Genel / Sinsice Ölüme Sürükleyen Bir Katil : Wi-fi

Sinsice Ölüme Sürükleyen Bir Katil : Wi-fi

Toplumun neredeyse tamamının bulundurduğu Wi-fi sistemi biz farkında olmasakta sağlığımızı büyük ölçüde tehlikeye sokuyor. Zararlı olduğu konusu ayrıntılı bir şekilde araştırılmış ve çocuklarda genel sağlık problemlerini daha fazla tetiklediği sunucuna varılmıştır. Uyku kalitesini düşürmeden başlayıp beyin sağlığını olumsuz yönde etkileyen Wi-fi nin ne gibi zararları olur inceleyebiliriz.

Sinsice Ölüme Sürükleyen Bir Katil : Wi-fi

Wi-fi nin barındırdığı termal olmayan radyo frekansı, hamilelik döneminde fetüs gelişimini, normal hücresel gelişimini ciddi derecede bozabilir. Araştırmalar sonucunda elde edilen verilere göre ortalamadan daha fazla hassas olan ve gelişimleri daha büyük risk altında olan gençler ve çocuklardır. Büyüyen dokuları zarara uğratır.

Wi-fi uyku üzerinde de ciddi bir etki yaratır. Elektromanyetik radyosunu yaydığı için uyuma güçlükleri yaşanılabilir. Eğer uykunuzu alamalamıyorsanız, uykuya dalma süreniz artıyorsa, düzensiz bir uyku sisteminiz oluşmuş ise bu durumun nedenleri arasında Wi-fi nin olma ihtimali oldukça yüksektir. Çünkü Wi-fi den gelen düşük frekans modülasyonu insan sağlığına tehdit olarak doğmuştur adeta. Ayrıca Wi-fi frekanslarına maruz kalan erkeklerde sperm hareketini azaltırken DNA parçalanmalarına yol açabilir. Doğurganlığı da büyük ölçüde etkileyen Wi-fi gebelik riskine kadar zarar üstüne zarar ekleyebilecek güçte. Kanser riskini de taşıyan Wi-fi için harekete geçilmesi oldukça büyük bir önem arz ediyor .

Sinsice Ölüme Sürükleyen Bir Katil : Wi-fi

Peki Kendimizi Korumak için Ne Yapabiliriz?

Bilinçli olduğumuz süre zarfında bu tehlikeleri en aza indirgeyebiliriz .

  • Mutfakta veya yatak odasında kablosuz yönlendirici kullanmaktan kaçının.
  • Telefonu uzun süre cebinizde taşımayın.
  • Mesajı daha fazla konuşmaya tercih edin.
  • Uyumadan önce bütün Wi-fi cihazlarının bağlantılarını kesin.
  • Bebek monitörlerinin tamamı mikro dalga frekansı ile çalışanlardan tercih etmeyiniz.
  • Evde kablolu telefon kullanarak radyasyon yayılımını azaltın.

Ayrıca edindiğiniz bu bilgileri tanıdıklarınız ve sevdikleriniz ile paylaşmayı unutmayınız!


Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Spor Olarak Bisiklet

Bisiklete binme; öğrenilmesi gereken bir ustalıktır, genellikle çocuklukta öğrenilir. Fakat eğer iyi bir bisiklet binicisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir