Recep İvedik 6 Sansürsüz 4K İndirYanlış Missy - The Wrong Missy Sansürsüz 4K İndirSuperman: Kızıl Evlat Sansürsüz 4K İndirLove Wedding Repeat Sansürsüz 4K İndirExtraction Sansürsüz 4K İndirBetonrausch - Rising High Sansürsüz 4K İndir
Ana Sayfa / Sağlık / Soğanın Tedavi Amaçlı Kullanıldığı 5 Yöntem

Soğanın Tedavi Amaçlı Kullanıldığı 5 Yöntem

Soğanın Tedavi Amaçlı Kullanıldığı 5 Yöntem

Güçlü antisepik ve antibiyotik özelliklerine sahip olan soğan yüksek miktarda kükürt barındırmaktadır.

 • Böcek Sokmaları

Özellikle yaz aylarında karşılaştığımız arı sokmaları ciddi rahatsızlıklara ve ölüme yol açabilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda öncelikle yapmanız gereken igneyi batan yerden çıkarmaktır. Ardından rendelenmiş veya iyice ezilmiş olan soğanı arının soktuğu yere uygulayın. Kısa bir süre içerisinde hem ağrıdan hem de oluşan şişlikten kurtulacaksınız.

 • Yüksek Ateş

İçiniz rahat bir şekilde kullanabileceğiniz soğan çocuklarınızın sık görülen hastalığı, yüksek ateş rahatsızlığında da yanınızda. Ayağının etrafında soğan dilimlerini yerleştirerek çorap giymeniz yeterli olacaktır. Bu yöntem yüksek dereceli ateşi düşürmeye yardımcı olacaktır.

 • Detoks Özelliği

Vücut içerisinde bulunan toksinler ve antioksiden maddelerin dışarı atılmasında birebir etkilidir. Ayrıca kilo kaybetmenizi sağlar.

 • Tıkalı Olan Kulaklar İçin Soğan Kullanımı

Soğanın cücüğü diye nitelendirdiğimiz en iç kısmı ince bir beze sarılarak kulak kanalına yerleştirilir. Daha sonra bir gece boyunca bekletilir. Sabah uyandığınızda kulağınızın içinde bulunan reçinesi yapının yumuşaması ile kulak tıkanıklığı tedavisi gerçekleştirilmiş olur.

 • Yanıklara Tedavi Yöntemi Olan Soğan

Vücudunuzda oluşan yanıklara bir dilim soğan koyduğunuzda yanıklarınıza iyi geldiğini göreceksiniz. Ayrıca soğanın suyunu da kullanmanız aynı sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre de soğanın mikroplara karşı vücudu güçlendirdiği, bağışıklık sistemini desteklediği kanıtlamıştır.

Soğanın Tedavi Amaçlı Kullanıldığı 5 Yöntem

Bu Yöntemler Yanında Birçok Faydası Vardır

 • İçinde bulunan lifler sayesinde mide sağlığınızı korur. Bağırsaklardaki iltihaplardan kurtulmanızı sağlar. Sindirim sistemi için önemli bir besindir.
 • Yaş ilerleyişi ile birlikte hastalıklar ortaya çıkar. Bunun üzerine soğan bu hastalıklarla başa çıkmada oldukça etkili bir besin kaynağıdır.
 • Bulundurduğu Antibiyotik özelliğinden dolayı bünyeyi temizler.
 • Kan şekerinin dengelenmesinde etkilidir.
 • Burun kanama esnasında koklanması kanamayı yavaşlatır ve durdurabilir.
 • Ağız içerisindeki bakterileri yok eder. Ağız ve diş sağlığında fayda sağlayan bir besindir.
 • İnme, felç yada kalp rahatsızlıklarının yaşanma ihtimalini azaltır.

 

 

 


Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Tik Bozuklukları Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Genellikle çocuklarda görülen istem dışı, tekrarlayıcı, ani ve belli bir düzeni olmayan göz kırpma, omuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir